Get Adobe Flash player
Apie mus Veikla Projektai Didžioji gatvė: gatvės istorijos

Didžioji gatvė: gatvės istorijos

Interaktyvi paroda

Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos moksleivių paroda yra tarptautinio projekto „RevivEU“ dalis. Projekto metu 2019-2020m. dešimtyje Europos šalių (Nyderlanduose, Vengrijoje, Bulgarijoje, Lenkijoje, Italijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje,Kipre, Lietuvoje), bendradarbiaujant su vietos atminties institucijomis ir bendruomenėmis, rengiamos parodos, skirtos Europos kultūros įvairovei ir europiečius vienijančiam paveldui, istorijai, vertybėms pažymėti.

Vasarą projekte dalyvavo grupė mūsų mokyklos mokinių: 
Lina Radevič
Agnė Petrikaitė
Paulius Jonas Budka
Laura Budkaitė
Olivija Šemis
Sabina Mamedova
Ketrin Vorobej
Ugnė Gerasimovaitė
Richardas Černiavskis 
Rimantas Šiupienis 
Emilija Maciutkevič
Emilija Juchnevičiūtė
MOKYTOJAI: ONA GRIGAITĖ IR LINAS AUGUTIS

 

AGNĖ PETRIKAITĖ „Istorijos šulinys (Didžioji g. 16)“

 

 

Emilija Maciutkevič „GULBĖS VAISTINĖ Likimo pirštai“

 

 

Laura Budkaitė „Cynakio namo širdis“

 

 

Paulius Jonas Budka „Deganti idėja (Kino teatras MASKVA Didžioji g. 28)“

 

 

Richardas Černiavskis „Nutikimas Juozapo Bolechovskio dirbtuvėje (Didžioji g. 8)

 

 

Rimantas Šiupienis „Vaistininko Mikalojaus gyvatė (Didžioji g. 8)“

 

 

Sabina Mamedova „Arija (Didžioji g. 1)“

 

 

Ugnė Gerasimovaitė „Didžiosios gatvės Liūtas“

 

 

Lina Radevič

LINA RADEVIČ
Prie Rotušės stovėjo stulpas, vadinamas 'pilotu', prie kurio pririštą nusikaltėlį nuplakdavo. Stulpo viršų puošė skulptūra - moters galva, vadinama 'boba'. Žinomas to meto posakis - bučiuoti Rotušės bobą - reiškė kentėti prie stulpo. Boba buvo tokia graži, kad vyrai naktį paslapčia ateidavo jos bučiuoti iš tiesų, o Boba reaguodavo į bučinius: jei bučinys patikdavo, ji nusišypsodavo, o jeigu ne - susiraukdavo.

 

Emilija Juchnevičiūtė

EMILIJA JUCHNEVIČIŪTĖ
Didžiojoje gatvėje 1 gyveno profesorius J. Frankas. Jis dėstė Vilniaus universitete ir buvo puikus praktikuojantis gydytojas. Vilniuje sklido kalbos, kad jis gali diagnozuoti ligą net iš kvapo.

 

Ketrin Vorobej

KETRIN VOROBEJ
1636 metais Didžiojoje gatvėje 35 gyveno Šperkovičių šeima. Auklė Anastasija Beniuta Klezina, tarnaujanti Šperkovičiams, jau keletą metų buvo kaltinama, neva ji nusukusi šuniukui galvą ir numetusi šeimininkei Sofijai po kojomis ir ją apsargdinusi. Bylinėtasi trejus metus. Bet galiausiai 1680 metų sausio 12 dieną teismo aktų knygoje įrašyta, kad pas basąsias Karmelites prisiglaudusi Anastasija Beniuta Klezina prisiekė šuniukui galvos nenusukusi ir nekerėjusi, tačiau kaimynė Marytė per tvorą matė, kaip tądien tarnaitė šluostėsi batą, suteptą krauju.

 

Richardas Černiavskis

OLIVIJA ŠEMIS, UGNĖ GERASIMOVAITĖ, RICHARDAS ČERNIAVSKIS, RIMANTAS ŠIUPIENIS
Už įvairiausius nusikaltimus miestiečiai būdavo baudžiami įvairiomis bausmėmis. Bausmės dažniausiai būdavo fizinės, turtinės, laisvės atėmimo, mirties.Už vogimą, plėšimą išplakdavo, nupjaudavo ausį, rakindavo prie gėdos stulpo, sodindavo į 'kaladę'. Ši ausis miestelėnui Antanui buvo nupjauta už privačių pokalbių klausymąsi.

 

Paroda veiks iki 2020 sausio 12d.

https://www.ldm.lt/vpg