STEBUKLINGAS AUGALŲ PASAULIS

Vilniaus J. Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios mokinių grafikos darbų ciklas „Stebuklingas augalų pasaulis“ pagal Karl Blossfeldt fotografijas yra tęstinių pamokų ciklo „Menas kuria meną. Mokomės iš meno istorijos“ rezultatas.

Vokiečių menininkas Karl Blossfeldt (1865–1932)  fotografavo augalus, jų struktūras ir formas, detales išdidindamas iki 40 kartų, taip atskleisdamas gamtos abstrakčių formų grožį ir įvairovę. Jo atskleistos augalų abstrakčios formos ir struktūros sužavėjo amžininkus ir 1928 metais išleista knyga „Meno formos gamtoje“ tapo svarbiu meno įvykiu ir Karl Blossfeldt išgarsino beveik per naktį.

Karl Blossfeldt fotografijų estetika pasižymi ypatingu šviesos pojūčiu. Kaip šviesa, šešėlis, tekstūros formuoja augalų formas? Kaip tamsa padeda pajusti formos plastiškumą, erdvės gylį? Studijuojant  menininko darbus, mokiniams visa tai reikėjo pastebėti, suprasti ir perkelti  į savo darbų kompozicijas. Mokiniai, tikslingai pasirinkdami nespalvoto lino raižinio techniką, kūrė Karl Blossfeldt darbų interpretacijas, atskleidžiančias subtilų augalų ir jų formų grožį, tvarką ir nepaprastą jų įvairovę.

 

Lino raižinius kūrė trečių pagrindinio ugdymo klasių (15-17 metų) bei grafikos studijos mokiniai

 

Mokytoja Roberta Vasiliūnienė

2019/2020